Zostań programistą backend
Konkretne umiejętności i dobre praktyki
cenione przez pracodawców
buduj z nami swoje portfolio
-
Tematyka:organizacja większych aplikacji, programowanie obiektowe i funkcyjne, TDD, aplikacje internetowe w Django, ORM, REST, deployment
-
Czas trwania:80 godzin zegarowych zajęć na żywo
+ 40 godzin pracy w domu z naszymi
materiałami = w sumie 120 godzin -
Wymagania:podstawowa znajomość Pythona
-
Przeznaczenie:dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć aplikacje webowe w pythonie
-
Tryby zajęć:
- weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
- dziennie (blok 4-dniowy i dwa 3-dniowe, co ok. 2 tyg.)
-
Grupa:Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
-
Rekrutacja:umiejętność programowania na poziomie kursu Python lub podobna
-
Miejsce:Warszawa lub Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
-
Elastyczność:a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
b) podczas zajęć można:
- przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
- ze zdalnego na stacjonarny
- w razie potrzeby otrzymać nagrania z zajęć
- zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
(w miarę dostępności miejsc)
-
Cena:4 990 PLN*
Nasz kurs python backend przeznaczony jest dla tych, którzy:
- znają podstawy programowania w pythonie,
- potrafią samodzielnie pisać programy, niekoniecznie złożone,
- chcą podwyższyć swoje kwalifikacje,
- chcą zrozumieć sposób działania współczesnych serwisów webowych.
Wymagamy znajomości takich pojęć jak zmienna i funkcja oraz umiejętności pisania prostych programów z wykorzystaniem pętli i struktur danych (np. tablic). Przydatna, ale nie konieczna, będzie znajomość HTML. Kurs jest naturalnym dalszym krokiem w nauce od podstaw, np. po naszym bootcampie Pythona, ew. po napisaniu kilku samodzielnych programów.
Na tym kursie nie uczymy się już podstaw programowania jako takiego. Skupiamy się na dalszym poznawaniu Pythona, tworzymy większe, złożone aplikacje. Uczymy się back-endu wielowarstwowych systemów, z webowym interfejsem użytkownika. Poznajemy najpopularniejszy framework do pisania aplikacji webowych - Django, najczęściej wykorzystywane moduły oraz znane w tym środowisku konwencje.
Zapraszamy wszystkie programistki i wszystkich programistów.
Kurs Python backend jest prowadzony przez doświadczonego programistę Pythona. Program bootcampu został dostosowany do wymagań obecnego rynku pracy.
A może inny kurs?
- Dopiero zaczynasz programować? Polecamy bootcamp Python - dla osób, które potrzebują przećwiczyć podstawowe techniki programowania, jak zmienne, funkcje, pętle - i chcą to robić w języku Python.
- Szukasz specjalistycznego, krótszego szkolenia na wybrany temat, być może do firmy? Sprawdź nasze inne kursy i szkolenia z Pythona. Jeśli jesteś klientem instytucjonalnym i szukasz szkolenia dla grupy pracowników - możemy dostosować zakres kursu do Waszych potrzeb.
Uczymy Django!
Django jest najpopularniejszym frameworkiem do tworzenia aplikacji webowych przy pomocy Pythona. Jest bardzo
stabilne, co stanowi ogromny plus dla dużych projektów i korporacji. Jest otwartym i bezpłatnym
frameworkiem,
dzięki
któremu można stworzyć eleganckie i nowoczesne serwisy. Stosuje także pythonową zasadę "batteries included"
i
nie
pozwala na wieloznaczność - w każdej sytuacji wiadomo jak należy rozwiązać problem.
Django wiele rzeczy robi automatycznie. Tworzy strukturę katalogu, udostępnia pierwsze szablony, zapewnia
dostęp
do
bazy.
To wszystko powoduje, że na rynku pełnym nowych rozwiązań - Django od kilku lat, wciąż jest najczęstszym
wyborem
dla
komercyjnych projektów. To dobry i pewny wybór.
Program kursu Python backend
Uzupełnimy wiedzę na temat Pythona o kilka bardziej zaawansowanych aspektów. Przede wszystkim jednak lepiej poznamy framework Django - jeden z najpopularniejszych projektów w świecie Pythona. Zrozumiemy działanie aplikacji internetowych, szablonów i interakcji z bazą danych. Będziemy przy okazji ćwiczyć i praktycznie stosować różne, powszechnie używane w projektach narzędzia - np. git (system kontroli wersji kodu); czy też wspomnimy o technikach testowania aplikacji. Ale najważniejsze będzie tworzenie kolejnymi etapami kompletnej, wielowarstwowej aplikacji, łącznie z bazą danych i webowym interfejsem użytkownika.
Python okiem programisty webowego
Framework Django
Organizacja kodu i praca w większym projekcie
ORM Django - praca z bazami danych z pomocą Django
Podstawy front-endu
Schemat nauki kursu Python Backend
Nasze metody nauki
Nauka w małych grupach!
Kurs python backend prowadzimy stacjonarnie lub zdalnie w specjalnie wyposażonych, klimatyzowanych salach - w największych miastach w Polsce takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław. Podczas kursu pracujesz w małej grupie, dokładnie tak jak w szkołach języków obcych - w ten sposób nauka programowania jest szybsza. Uczysz się także pracy zespołowej, żebyś od razu po zakończeniu kursu mógł pracować w zespole programistów.
Dużo praktyki pod okiem trenera!
Sama teoria nigdy nie wystarczy. Żeby zawodowo programować trzeba mieć konkretne umiejętności praktyczne - wtedy stajesz się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy. U nas nie ma wykładów z teorii - na bootcampie uczysz się tylko praktycznych rzeczy. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc.
Nauka w domu w przerwie pomiędzy zajęciami.
Żeby przejść bootcamp programistyczny trzeba być mocno zmotywowanym i przyłożyć się do nauki również w domu. Pomiędzy modułami kursu jest przerwa - tydzień lub 2 tygodnie. Wykorzystaj ją na naukę, utrwalenie wiadomości i ćwiczenia. Od swojego trenera otrzymasz odpowiednio przygotowane materiały oraz zadania - tylko duża ilość ćwiczeń sprawi, że utrwalisz zdobytą wiedzę i bardzo szybko opanujesz technologię.
- Stawiamy na małe grupy i luźną atmosferę!
Nasze kursy prowadzimy stacjonarnie w największych miastach w Polsce oraz zdalnie. Przez cały czas trwania kursu pracujesz w małej grupie - dokładnie tak jak w szkołach języków obcych. W ten sposób uczysz się szybciej, ale też przygotujesz się do pracy zespołowej - bo przecież programista nie pracuje na bezludnej wyspie - musisz umieć współdziałać w teamie!
- Stawiamy na praktykę - i kontakt z trenerem!
Brak nudnych wykładów - u nas uczysz się tylko praktycznych rzeczy - nasz kurs to bardziej warsztaty niż wykłady, które znasz ze studiów. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc. Wiemy z doświadczenia, że sama teoria nigdy nie wystarczy. Żeby zawodowo programować trzeba mieć konkretne umiejętności praktyczne - wtedy stajesz się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy.
Trenerzy - wiedza połączona z praktyką
Trener, który będzie prowadził ten kurs to wykładowca i informatyk w jednej osobie. Nasi trenerzy wywodzą się z najlepszych polskich uczelni i od wielu lat wykonują projekty IT dla firm zewnętrznych, organizacji i instytucji publicznych. Na codzień pracują w zawodzie - co daje im możliwość prowadzenia ultra ciekawych zajęć, przepełnionych przykładami z realnych projektów.
którzy umieją dobrze i skutecznie komunikować się z ludźmi, dzięki temu potrafimy szkolić i przekazywać wiedzę w bardzo przystępny sposób!
którzy informatykę znają nie tylko w teorii. Cały czas jesteśmy aktywni zawodowo. To siła naszego zespołu!
Kurs Python backend prowadzą zawodowi programiści
Nawet najlepiej przygotowany program kursu nie zadziała bez dobrego, otwartego na słuchaczy i doświadczonego wykładowcy. Doskonale o tym wiemy!
Nasi trenerzy to doświadczeni praktycy, którzy mają za sobą lata pracy z technologią oraz prowadzenia szkoleń. Dzięki ich podejściu, zdobędziesz wiedzę opartą na rzeczywistych przykładach z branży i życia programisty, co pozwoli Ci szybciej przyswoić i wykorzystać nowe umiejętności w codziennej pracy. Ich otwartość i zaangażowanie sprawią, że każdy temat stanie się bardziej zrozumiały i przystępny.
Niezwykle doświadczony i wszechstronny programista. Ekspert w dziedzinie Python (Django). Programuje w JavaScript, Java, C++. Prowadzi szkolenia i kursy naszpikowane praktyką oraz przykładami z jego codzinnej pracy.
Konrad jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył studia na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest freelancerem specjalizującym się w tworzeniu aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania.
Wybrane projekty open source realizowane przez Konrada: REST'owa implementacja systemu uwierzytelniania w Django, narzędzie do testowania mutacyjnego kodu w języku Python 3.x i zbiór helperów wspomagających testowanie aplikacji napisanych w frameworku Django. Stworzył wiele aplikacji webowych opartych o framework Django oraz aplikacje typu "single page" w AngularJS. Był członkiem wielu międzynarodowych projektów. Obecnie Konrad jest mocno zaangażowany w rozwój technologiczny platformy, dzięki której można wynająć profesjonalnego kucharza do swojego domu - w ulalachef.com piastuje stanowisko CTO.
Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Brał udział w projektach: ewejsciowki.pl, timehub.io.
Jest miłośnikiem muzyki jazzowej. Swój wolny czas spędza na budowaniu robotów. Uwielbia grać na gitarze basowej - tak się relaksuje i ładuje akumulatory. Latem spotkasz go na mazurskich jeziorach, kocha żagle.
Główny trener ALX w zakresie programowania w językach Python i Perl; trener języka Java, PHP, aplikacji webowych i baz danych - z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w projektach informatycznych w wielu językach i technologiach. Magister Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Zagorzały fan gier MMORPG.
Ukończył Inżynierię Oprogramowania i Tworzenia Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2002-2004 redaktor prowadzący magazynów informatycznych „Software 2.0” i„Hakin9”. Wykładowca, prowadzący warsztaty, przewodniczący komisji programowej konferencji IT Underground w Software Konferencje. Przez wiele lat uczestniczył w projektach informatycznych na zlecenie wielu europejskich firm. Piotr jest bardzo wymagającym trenerem, dąży do tego żeby każdy, kto kończy jego szkolenie wyciągnął z niego jak najwięcej się da!
Piotr ma także tytuł magistra Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Uwielbia poznawać obce języki tj.: hiszpański, arabski i papiamento. Zagorzały fan gier MMORPG. Prowadzi zajęcia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ogromne doświadczenie zawodowe Piotra sprawia, że przyjeżdżają do niego na konsultacje szefowie IT największych polskich i zagranicznych firm.
Posiada certyfikaty:
- Microsoft Certified Technology Specialist
- Microsoft Project – Managing Projects
- Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3
Zapewniamy go! Nowoczesny sprzęt komputerowy będzie do Twojej dyspozycji podczas kursu. Oprócz motywacji i chęci do nauki nie musisz niczego ze sobą zabierać!
Program szkolenia
- Python oczami programisty backend
- Wykorzystywane struktury danych
- Wykorzystywane koncepcje programistyczne
- Powtórzenie koniecznych podstaw
- Struktura projektu pythonowego, dodatkowe narzędzia
- Projekt jako moduł; zależności między projektami, struktura katalogu
- GIT i kontrola wersji kodu
- Zapisywanie i odtwarzanie historii zmian
- Rozgałęzienia i ich późniejsze łączenie (branch/merge)
- Repozytoria lokalne i zdalne; różne scenariusze pracy zespołowej
- Testy i kontrola jakości kodu
- TDD w praktyce
- Zapewnianie poprawności oprogramowania
- Testy jednostkowe
- Istota testu jednostkowego
- Typowa postać testu, proste asercje, uruchamianie
- Dodatkowe moduły przydatne w pisaniu testów: Mock, patch
- Warstwa prezentacji
- Model DOM
- Projektowanie witryn od strony programisty – HTML i CSS
- Elementy formularza, metody POST i GET, żądania HTTP
- Renderowanie widoku po stronie serwera – technologie szablonowe
- AJAX i REST od strony frontendu
- Działanie strony serwerowej aplikacji webowej
- Protokół HTTP
- Aplikacje uruchamiane na serwerze; serwery aplikacji
- Framework Django
- Poznanie Django jako platformy
- Wstępna instalacja i konfiguracja Django
- Konfiguracja i praca ze środowiskiem developerskim
- Omówienie komponentów typowej aplikacji Django
- Projekt,
- Aplikacja,
- Model,
- Widok,
- Obiektowy dostęp do bazy danych (ORM),
- Tworzenie panelu administracyjnego,
- i18n.
- Tworzenie komponentów aplikacji, na przykładach.
- Widoki
- Szablony
- Wykorzystanie szablonów w widokach
- Różne sposoby tworzenia formularzy – ręczne i korzystające z gotowych mechanizmów.
- Korzystanie z widoków generycznych.
- Zasady dobrych praktyk programistycznych.
- Stworzenie przykładowej aplikacji webowej
- Wspólne stworzenie przykładowego projektu na platformie Django
- Poznanie Django jako platformy
- Model REST, REST API i Django
- Stworzenie przykładowego REST API przy wykorzystaniu Django
- Omówienie modelu REST
- Założenia REST w kontekście Django
- Przydatne biblioteki
- Implementacja aplikacji
- Stworzenie przykładowego REST API przy wykorzystaniu Django
- Dodatkowe narzędzia programisty backendowego
- Celery, RabbitMQ i inne
- Wdrożenie aplikacji
- Deployment aplikacji
- Środowisko produkcyjne (omówienie serwerów webowych i serwerów aplikacji)
- Różne sposoby wdrożenia aplikacji na produkcji
- Deployment aplikacji