Czy kariera konsultanta jest dla mnie?
Konsultant:
- pracuje przy konkretnych kontraktach dla konkretnych klientów. Ma wpływ na pracę, którą wykonuje - zlecenia może przyjmować lub odrzucać, negocjować lub zmieniać na inne.
- Zamiast umowy o pracę i związania się z jednym pracodawcą i środowiskiem na stałe, uzyskuje:
- atrakcyjne stawki i wysokie kwoty na rękę/netto - zazwyczaj korzystniejsze, niż przy stałej umowie z jedynym typowym pracodawcą oraz negocjowane indywidualnie; współpraca kontaktowa nie oznacza również rezygnacji z pakietów socjalnych (np. ubezpieczenia medyczne);
- niezależny i korzystny układ dający dużą elastyczność. Konsultant może łatwo zmienić projekt, klienta albo tryb i wymiar pracy - a jednocześnie, ponieważ duża część projektów przeradza się w kontrakty długoterminowe, nie rezygnuje z poczucia bezpieczeństwa i zabezpieczenia przyszłości.
- możliwość samodzielnego decydowania o czasie wolnym i urlopach, łatwego dostosowywania harmonogramu pracy do osobistych i finansowych potrzeb. Bez pośrednictwa ZUS może oszczędzać na emeryturę i inwestować zarobki.
Niezależność i praca na własnych warunkach
Jako konsultant, możesz pracować na własnych warunkach, między innymi w kwestiach takich jak:
- praca w niestandardowym wymiarze godzin (np. 3/4) - wygodna dla studentów czy rodziców;
- nie chcesz pracować codziennie w godzinach 9-17? - jak wielu innych konsultantów, nie musisz;
- potrzebujesz przerwy, odpoczynku, chcesz dopasować harmonogram projektów tak, aby wziąć miesiąc wolnego na wyprawę do Indii? Załatwimy to;
- chciałbyś część pracy wykonywać zdalnie? W wielu projektach i dla wielu klientów jest to możliwe;
- nie jesteś zadowolony z obecnego projektu, chciałbyś podjąć nowe wyzwania? Rozumiemy - porozmawiajmy. Dysponując wieloma kontaktami i realizując różne projekty, mamy sporą elastyczność i możliwości dokonywania zmian.
Czytaj dalej: rozwój kariery, kto zostaje konsultantem, współpraca w praktyce >>