Nie chcesz/nie możesz uczyć się u nas stacjonarnie?
Rozwiń swoją karierę - zdalnie.
Wszystkie kursy oferujemy również online na żywo, bez wychodzenia z domu/biura.
Są to warsztaty LIVE z trenerem i grupą. Dokładnie te same, pełnowartościowe kursy - Python, AI, Java, C#, HTML/CSS, JavaScript, PHP, C++, analiza i bazy danych, Linux... w trybie dziennym, weekendowym i wieczorowym - tylko prowadzone na odległość.
Dołącz do jednej z wielu zdalnych grup.
W ciągu już ponad 20 lat działalności, w naszych salach przeszkoliliśmy kilkadziesiąt tysięcy osób. Szkolimy również zdalnie; od 2020 roku - w związku z COVID19 - w dużo większej skali. W naszych Wirtualnych Klasach co kwartał szkolą się setki kolejnych słuchaczy na długich kursach IT (bootcampach) - oraz podobnie na krótszych, kilkudniowych szkoleniach (również dla grup zorganizowanych z firm i instytucji).
Wiemy, jak dobrze przekazywać wiedzę - tak stacjonarnie, jak i online.
Jak wyglądają nasze kursy zdalne?
Używamy nowoczesnej platformy e-learningowej. Trener i wszyscy członkowie grupy łączą się razem - na żywo, wspólnie pracują i wykonują zadania. Trener na bieżąco kontroluje postępy grupy, pomaga w zadaniach i ćwiczeniach.
Kursy w wirtualnych klasach prowadzone są według tych samych harmonogramów i programów co kursy stacjonarne.
Pomagamy Ci w przygotowaniu do zajęć. Przed startem przekazujemy pakiet informacji potrzebnych do przygotowania komputera. A w przypadku problemów dostępne jest wsparcie techniczne pod bezpośrednim numerem telefonu oraz przez email.
Czy w sali, czy w Wirtualnej Klasie - wszystko jest tak samo!
Zajęcia prowadzimy identycznie, jak szkolenia w naszym standardowym trybie - tylko bez wychodzenia z domu.
- TEN SAM - TRENER
- TEN SAM - CZAS TRWANIA
- TEN SAM - PROGRAM I HARMONOGRAM
Uczymy zdalnie od wielu lat! To nie jest dla nas nowość!
Po pojawieniu się Covid19 wiele placówek, w tym wiele szkół programowania i IT - przeniosło się do Internetu. Problem w tym, że uczyć kogoś zdalnie - trzeba umieć. Przekazywanie wiedzy z zakresu IT jest trudne, nie wystarczy być dobrym informatykiem, żeby być dobrym trenerem - powtarzamy to od zawsze. Nauczanie na odległość - kiedy nie możesz do kogoś podejść i fizycznie z nim porozmawiać - również jest pewnym wyzwaniem. My w ALX od wielu lat prowadziliśmy szkolenia IT dla klientów, co ciekawe - na całym świecie, nie tylko w Polsce. Realizowaliśmy zatem w trybie zdalnym różne ciekawe kursy, np. gdy trener był w Warszawie, a kursanci w Szwajcarii. Taki system prowadzenia szkoleń IT to dla nas standard. I jesteśmy w tym dobrzy! Wiemy, jak się takie zajęcia prowadzi, mamy odpowiednią technologię, wieloletnie doświadczenie - i jesteśmy pewni na 100 proc, że dajemy najlepszą jakość. Kursy w “wirtualnych klasach” są fajnym i zarazem ciekawym doświadczeniem. :-)
Co daje Wirtualna Klasa?
- zajęcia w formie wirtualnej klasy wyglądają praktycznie tak samo, jak zajęcia realizowane w naszym standardowym trybie - tylko bez wychodzenia z domu lub firmy,
- trener jest dostępny do konsultacji po zakończeniu każdego bloku szkoleniowego,
- po zakończeniu kursu otrzymujesz ten sam certyfikat - bez względu na formę zajęć.
To są prawdziwe Warsztaty LIVE. Nie "kursy video" z nagrań.
Nasze kursy nie polegają na udostępnianiu nagranych wcześniej prezentacji i filmów (znanych z różnych internetowych stron e-learningowych z gotowymi kursami itp.). Zajęcia są prowadzone na żywo, tylko za pośrednictwem internetu. Trener cały czas prowadzi zajęcia, opowiada, na bieżąco reaguje i ma kontakt z grupą, jak również grupa ma kontakt między sobą. Dużą uwagę poświęcamy temu, aby w jak największym stopniu zachować warsztatowy charakter naszych zajęć.
Uczestnicy mogą liczyć na pomoc trenera, ale też mają kontakt z innymi kursantami - dokładnie tak samo, jak na kursach stacjonarnych. Dzięki temu szkolenie w formie zdalnej (wirtualna klasa) jest tak efektywne, jak szkolenie "standardowe". Każdy etap kursu jest wypełniony praktycznymi ćwiczeniami z rzeczywistymi przykładami i problemami jakie mogą Ci się przytrafić podczas pisania w tym języku. Przez cały okres trwania kursu, pod czujnym okiem trenera - aktywnie przećwiczysz każdą poznaną technikę.
Dlaczego nie tutoriale? Bo trener i grupa - to jest najbardziej efektywna droga!
W internecie można znaleźć wiele poradników, tutoriali czy książek do nauki programowania. Nauka z książek jest niezmiernie czasochłonna - musiałbyś poświęcić na to spory kawałek swojego życia - a jeżeli później przyjdziesz np. do wykonywania projektu - możesz napotkać na przeszkody, których nie rozwiążesz samodzielnie - bo w książkach rozwiązań nie ma! Tutoriale i książki - to głównie teoria. A zawodu uczysz się również poprzez praktykę - najlepiej pod okiem doświadczonego specjalisty, który wykonał podobnych projektów setki. Najszybciej - w grupie z innymi, w przyjaznej atmosferze.
W Wirtualnej klasie masz obok siebie trenera i innych uczestników; uczysz się też współpracy w trybie online, która jest tak ważna jest zarówno w pracy programisty, jak i w innych specjalizacjach blisko świata IT. A przy tym, przecież np. programiści w dzisiejszym świecie często pracują w zespołach rozproszonych po całym świecie. Tu uczysz się tego trybu od samego początku.
Szkolenie na żywo - jest bezcenne!
Również w trybie zdalnym.
Praca na żywo to znacznie więcej niż odtworzenie gotowego filmu.
Dostępne możliwości:
- pisanie na czacie publicznym (wszyscy widzą co piszesz),
- pisanie na czacie prywatnym (tylko do trenera lub tylko do innego uczestnika kursu),
- zabranie głosu przez mikrofon (wszyscy słyszą co mówisz),
- udostępnienie obrazu z kamery,
- udostępnienie widoku swojego ekranu (całego lub wybranej aplikacji). Udostępnianie Twojego ekranu jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów z instalacją, uruchamianiem, a później z zadaniami („dlaczego to mi nie działa”), a także prezentacji swoich rozwiązań niektórych zadań.
Jak działa nasza Wirtualna Klasa?
- Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz zaproszenie z linkiem (i z możliwością przetestowania połączenia z wyprzedzeniem - przed startem zajęć),
- Po kliknięciu połączysz się z nami zdalnie przy użyciu specjalistycznego systemu telekonferencyjnego, tworząc "wirtualną klasę".
- Widzisz prowadzącego oraz obraz z rzutnika.
- Masz dostęp do czatu tekstowego (z trenerem i z grupą - innymi uczestnikami), jest możliwość przekazywania sobie plików/załączników, zadawania pytań, otrzymywania poprawek itp.
- Trener może również uzyskać dostęp do całości ekranu i kursora komputera kursanta ("przejęcie myszy i klawiatury"), do okna z formułami czy do pola z komendami, a w przypadku szkoleń programistycznych do okna z kodem - aby poprawić fragment programu, skomentować, czy zwyczajnie pokazać jak wykonać daną czynność.
- Czas szkolenia będzie taki sam jak w naszej sali szkoleniowej.
Wygodna nauka w domowym zaciszu
W latach pandemii, sytuacja - m.in. z pracą zdalną, z różnymi ograniczeniami - dla wielu z nas była trudna. Był to jednak również niezły moment, aby zrobić krok w swojej karierze. Zrobić coś, na co nigdy nie było czasu lub odwagi, na co zawsze brakowało siły w natłoku obowiązków praca-dom-praca-dom... znaleźć moment na naukę, zbudowanie solidnych podstaw, czy dokształcenie się - na inwestycję w swoje możliwości na rynku IT.
Pandemia minęła, ale kursy zdalne jako ciekawa opcja pozostały. Nie trzeba poświęcać czasu na dojazdy. Istnienie kursów zdalnych daje słuchaczom wygodę i wybór.
Czego potrzebujesz do kursu zdalnego?
- komputer z dostępem do Internetu (zalecana prędkość łącza: min 3 Mbit/s download/upload; całkowicie wystarczające są w szczególności połączenia przez sieć komórkową, oby jedynie były one stabilne - nie zrywające się)
- przeglądarka internetowa (Chrome, Firefox, Safari, Edge itp.),
- głośniki lub słuchawki, oraz mikrofon (aby słyszeć i rozmawiać z trenerem oraz innymi uczestnikami szkolenia).
Opcjonalnie:
W miarę posiadania, można też wyposażyć stanowisko pracy w dodatkowy monitor. Jest wtedy możliwość jednoczesnego obserwowania udostępnionego obrazu
(na jednym ekranie) i pracy w swoim edytorze/arkuszu/środowisku na drugim ekranie. Jeśli jednak nie posiadasz dodatkowego monitora, to również nie ma się czym martwić. Wystarczy przełączanie się między oknami w razie potrzeby, w ten sposób pracuje większość naszych kursantów.
Alternatywnie,
istnieje jeszcze możliwość uruchomienia oprogramowania konferencyjnego (standardowo w ALX jest to Zoom) na tablecie lub ewentualnie telefonie Apple / Android (przy czym ekran telefonu jest jednak dość mały - kursanci raczej preferują tablety). Wtedy można uczestniczyć w sesji video poprzez urządzenie mobilne, a samodzielną pracę i ćwiczenia - wykonywać na komputerze.
Wybór opcji połączenia zależy od Twoich indywidualnych preferencji i możliwości.
Można też zmieniać sposób połączenia w ciągu nauki.