Intensywny kurs dla programistów JavaScript
Zaawansowany JavaScript, Node.js, React.JS, Next.JS, deployment aplikacji
-
Tematyka:Node.js, GIT i GitHub/GitLab, React.JS, Next.JS, pisanie API, VSC, Jamstack
-
Czas trwania:80 godzin zegarowych zajęć na żywo
+ 40 godzin pracy w domu z naszymi
materiałami = w sumie 120 godzin -
Tryby zajęć:
- weekendowo (sob-niedz., średnio co 2 tygodnie)
- dziennie (blok 4-dniowy i dwa 3-dniowe, co ok. 2 tyg.)
-
Grupa:Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
-
Rekrutacja:znajomość podstaw programowania w JavaScript
-
Miejsce:Warszawa lub Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
-
Elastyczność:a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
b) podczas zajęć można:
- przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
- ze zdalnego na stacjonarny
- w razie potrzeby otrzymać nagrania z zajęć
- zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
(w miarę dostępności miejsc)
-
Cena:4 990 PLN*
Ten kurs przeznaczony jest dla tych, którzy:
- znają już podstawy programowania w JavaScript,
- potrafią samodzielnie pisać programy, niekoniecznie złożone,
- chcą podwyższyć swoje kwalifikacje,
- są ciekawi aktualnych trendów i bieżących, zaawansowanych technologii - jak również nieco "otoczenia" poza "samym" Javascriptem.
Często wybierany jako kontynuacja - po ukończeniu "semestru" od podstaw (tzn. kursu Programista JavaScript). Przy czym nie jest to konieczne - serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy nie byli u nas na pierwszej części. Oczekujemy jedynie znajomości JS. :-)
Bycie programistą to więcej niż znajomość wybranego języka. Poznaj lepiej cały ekosystem, backend...
Aplikacje webowe potrzebują zarówno front-endu, jak i back-endu. Dobry programista front-end wie, co dzieje się również "na zapleczu" - i dzięki temu potrafi lepiej implementować warstwę prezentacji.
Przy większych projektach dochodzi konieczność skonfigurowania systemu budowania projektu, a także umiejętność pracy zespołowej przy użyciu GIT. Te wszystkie umiejętności odróżniają młodszego programistę od regulara, a ich poznanie bardzo ułatwia pracę - przy bardziej złożonych systemach, ale też nawet w jednoosobowych projektach.
Czego się nauczysz?
Zaawansowany Node.js oraz Next.js
Nauczymy Cię działania backendu aplikacji.
Zaawansowany React.JS
Poznasz React, czyli bibliotekę stworzoną przez Facebooka, która pozwala w wygodny sposób budować interaktywne interfejsy aplikacji internetowych. React opiera się na komponentach, które raz przygotowane można ze sobą integrować i wykorzystywać w różnych miejscach. Z Reacta korzystają największe firmy, takie jak np. Airbnb, Uber, Netflix czy Twitter.
Deployment aplikacji
Co zrobić, żeby aplikacja z naszego komputera znalazła się w internecie. Nowoczesne techniki chmurowe i kontenerowe.
Jamstack
Jamstack to architektura zaprojektowana tak, aby sieć była szybsza, bezpieczniejsza i łatwiejsza do skalowania. Opiera się na wielu narzędziach i przepływach pracy, które uwielbiają programiści i które zapewniają maksymalną wydajność. Podstawowe zasady wstępnego renderowania i rozdzielania umożliwiają dostarczanie witryn i aplikacji z większą pewnością i odpornością niż kiedykolwiek wcześniej.
Ten zakres wydaje Ci się za trudny? Chcesz zacząć od podstaw?
Wyszkoliliśmy ponad 7 000 osób w różnych językach programowania – dla wielu z nich nasze kursy są to pierwszy krok do rozwoju ścieżki kariery.
Trenerzy - wiedza połączona z praktyką
Trener, który będzie prowadził ten kurs to wykładowca i informatyk w jednej osobie. Nasi trenerzy wywodzą się z najlepszych polskich uczelni i od wielu lat wykonują projekty IT dla firm zewnętrznych, organizacji i instytucji publicznych. Na codzień pracują w zawodzie - co daje im możliwość prowadzenia ultra ciekawych zajęć, przepełnionych przykładami z realnych projektów.
którzy umieją dobrze i skutecznie komunikować się z ludźmi, dzięki temu potrafimy szkolić i przekazywać wiedzę w bardzo przystępny sposób!
którzy informatykę znają nie tylko w teorii. Cały czas jesteśmy aktywni zawodowo. To siła naszego zespołu!
Kacper jest wszechstronnym programistą z branży. Równolegle z działaniami edukacyjnymi spełnia się w kolejnych wyzwaniach programistycznych. Obecnie pracuje w skandynawskiej spółce mediowej jako Software Engineer, gdzie realizuje się tworząc różne projekty, a przeważającymi technologiami są Javascript, Typescript oraz PHP.
Ma bardzo bogaty dorobek zawodowy. Pierwsze kilka lat pracował jako freelancer - pisał aplikacje w PHP na użytek prywatny, głównie dla znajomych. Nauka nowych programów była dla niego zawsze zabawą, nieustanną grą ze sobą samym w której sam sobie wyznaczał wyzwania i je z mniejszym lub większym trudem osiągał. Z czasem darmowa pomoc programistyczna zamieniła się w dobrze opłacaną pracę - było to hobby, z którego już można się utrzymać. Jak sam zawsze powtarza swoim kursantom, że z uporem, marzeniami i ciężką pracą można osiągnąć wszystko.
Doświadczenie dydaktyczne Kacper nabywał już liceum - udzielając korepetycji z MS Excela. Prowadził szkolenia z bardzo szerokiego zakresu technologii i na różnych poziomach zaawansowania: począwszy od podstaw obsługi komputera w projektach realizowanych przez MOPSy dla osób "wykluczonych cyfrowo", skończywszy na szkoleniach dla administratorów baz danych z administracji MySQL lub PostgreSQL. Doświadczenie trenerskie nauczyło go jak skutecznie dzielić się wiedzą. Kacper posiada w sobie nieskończone pokłady cierpliwości dla kursantów, odczuwa radość ze wspólnych osiągnięć i chwil tryumfów, gdy nie tylko "u mnie działa" :)
"Słyszałem, że poza pracą jest też czas wolny, jeżeli takowy nadchodzi realizuje projekt pod tytułem Dom 4.0, gdzie rozwiązuje wyzwania dnia codziennego z trzema kobietami mojego życia, a w jeszcze wolniejszym czasie relaksuje się grą w pokera.. oczywiście na wirtualne pieniądze ;)"
Doświadczony web developer. Od wielu lat współpracuje z wieloma firmami i agencjami - cały czas wykonując projekt front-endowe. Prowadzi niesłychanie praktyczne, warsztatowe szkolenia. Prywatnie miłośnik zdrowego żywienia.
Robert jest front-end developerem i bardzo doświadczonym trenerem - przeprowadził ponad 2000 godzin zajęć szkoleniowych dla programistów.
Mocną stroną tego trenera jest niesłychanie praktyczne podejście do omawianego tematu poparte solidną wiedzą - to wszystko za sprawą wieloletniego doświadczenia oraz zamiłowania do programowania. Robert opracował autorską metodę szkolenia - uczy w taki sposób, aby kursanci nie musieli się stresować i zawsze byli na bieżąco z materiałem - ale też jak sam twierdzi - na jego zajęciach nie zawsze jest “z górki”;) Celem Roberta jest nie tylko nauczenie nowej technologii, ale również przygotowanie do pracy w projekcie. Robert kładzie duży nacisk na takie zagadnienia jak: architektura aplikacji, reużywalność komponentów, dobry podział na moduły, łatwość wprowadzania zmian czy testowanie.
Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał jako web-developer - pracując dla Gemiusa (Developing Single Page App using: JavaScript, Backbone, Handlebars, Compass/Sass, HTML, testing: Karma, Jasmine, Sinon.JS) oraz dla JW Construction (HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, AngularJs, Backbone).Tworzył aplikacje (Adobe Flex apps and Flash games: ActionScript 3) dla agencji Kombinat Multimedialny. Stale współpracuje z rozmaitymi firmami (Asseco, 180heartbeats, webinterpret) jako architekt oraz front-end developer.
W czasie wolnym Robert chodzi na ściankę wspinaczkową. Żeby uniknąć kontuzji i być w dobrej formie cały rok dba o dietę - jest pasjonatem zdrowego odżywiania.
Zapewniamy go! Nowoczesny sprzęt komputerowy będzie do Twojej dyspozycji podczas kursu. Oprócz motywacji i chęci do nauki nie musisz niczego ze sobą zabierać!
Program szkolenia
- Wprowadzenie do kursu + przygotowanie środowiska
- Konfiguracja środowiska pracy
- Konfiguracja Edytora Kodu Visual Studio Code
- Używanie skryptów budujących aplikację
- Konfiguracja lintera, prettiera
- Korzystanie z plików .env
- Podstawy React.JS
- Postawienie projektu w Next.JS
- Konfiguracja środowiska pracy
- Node.JS
- Mechanizmy Node.JS (stream, buffer)
- Moduł FS – edycja/odczyt/zapis do plików
- Moduł HTTP – konfigurowanie własnego serwera
- Podstawy GIT
- Pobieranie repozytoriów
- Praca z gałęziami w GIT (GIT branches)
- Rozwiązywanie konfliktów przy łączeniu gałęzi
- Git Flow i dobre praktyki korzystania z GIT
- Zaawansowany JavaScript
- Mechanizm closure
- Wykorzystanie this
- Programowanie funkcyjne
- Programowanie klasowe
- Asynchroniczność w JavaScripcie
- Komunikacja Client-Server
- Rest API
- GraphQL
- Uwierzytelnianie z serwerem za pomocą JWT Tokens i Access Tokens
- Dobre praktyki przy korzystaniu z Promise
- Zaawansowany React.JS
- Tworzenie komponentów w React.JS
- Mechanizmy React.JS – props, state
- Dobre praktyki korzystania ze stanu aplikacji – React Hooks
- Kompozycja aplikacji w React.JS
- Zarządzanie stanem aplikacji za pomocą React.Context
- Struktura projektów Reactowych
- Dobre praktyki korzystania z React.JS
- Praca z dodatkowymi modułami
- Wprowadzenie do Jamstack
- Konfiguracja i wykorzystywanie zewnętrznych bibliotek (Hubspot, FaunaDB, Firebase, Netlify forms)
- Tworzenie aplikacji w Next.JS
- Zaawansowane funkcje Next.JS – getServerSideProps, getStaticProps, getStaticPaths
- API Routes za pomocą Next.JS
- Kompozycja aplikacji Next.JS
- Deploy aplikacji Next.JS za pomocą Vercel i Netlify
- Dobre praktyki przy deployu aplikacji (integracja z GIT, env, preview)
- Tworzenie aplikacji – Warsztat
- Stworzenie aplikacji przy użyciu Next.JS + Storyblok + Netlify
- Stworzenie aplikacji przy użyciu Next.JS + Firebase + Vercel