Projekt Ogólnopolskiego Programu Edukacji Narodowej (OPEN).
Program ten powstał specjalnie po to, by zwiększyć dostępność do specjalistycznych kursów wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe. Uczestnictwo w projekcie pozwala otrzymać pieniądze na szkolenie oraz rozłożenie nieoprocentowanej płatność nawet do 60 miesięcy oraz uzyskanie
do 25% umorzenia kosztów szkolenia. Za samo ukończenie szkolenia program przewiduje umorzenie 15% kwoty oraz dodatkowe (po 5%) za systematyczne spłaty rat oraz np. podjęcie pracy, awans zawodowy czy przekwalifikowanie zgodne z nabytymi nowymi kwalifikacjami.
Dla kogo przeznaczony jest program OPEN?
- Dla osób pełnoletnich posiadających zdolność kredytową.
- Dla osób bezrobotnych, na urlopach np. wychowawczych, samozatrudnionych.
Jakie są warunki skorzystania z programu?
- Pożyczka może stanowić do 100% kosztu kursu.
- Pożyczka jest nieoprocentowana.
- Pożyczka spłacana jest w równych miesięcznych ratach.
- Maksymalna liczba rat: 60.
- Istnieje możliwość umorzenia do 25% kwoty pożyczki.
Jak skorzystać z dofinansowania?
- Zarejestruj się na stronie programu.
- Czas na decyzję odnośnie finansowania wynosi do 21 dni kalendarzowych.
- W tym czasie wybierz i zapisz się interesujący kurs z naszej oferty, z adnotacją w miejscu na Uwagi na formularzu zgłoszeniowym, że zgłoszenie jest powiązane z wnioskiem o finansowanie z programu OPEN - dzięki temu nie zabraknie dla Ciebie miejsca w trakcie rozpatrywania wniosku.
- Warto pamiętać o tym, że 21 dni jest to maksymalny czas na rozpatrzenie wniosku, zatem można również aplikować o pożyczkę na kursy, do których rozpoczęcia zostało mniej niż 21 dni.
- Przedmiot finansowania mogą stanowić nieopłacone formy kształcenia rozpoczęte, jak i nierozpoczęte.
- Po przyznaniu pożyczki środki finansowe w całości zostają przekazane instytucji edukacyjnej na pokrycie kosztu wybranego przez Ciebie szkolenia.
Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio w tym miejscu: Informacja dla pożyczkobiorów, a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym: Najczęściej zadawane pytania
A może interesuje Cię płatność w ratach, bez żadnych kosztów i zbędnych formalności - bezpośrednio u nas w ALX?
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Program Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) jest częścią Funduszu Pracy, mającą na celu dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu niedopasowania ich kompetencji do wymagań szybko zmieniającej się gospodarki. Program ma zwiększać inwestycje w rozwój kompetencji pracowników, co powinno poprawić ich pozycję na rynku pracy oraz przyczynić się do wzrostu konkurencyjności firm.
Pracodawcy starający się o dofinansowanie muszą pokryć 20% kosztów kształcenia, podczas gdy pozostałe 80% kosztów może zostać sfinansowane przez KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających do 10 osób, KFS może pokryć nawet 100% kosztów kształcenia. Jednak wartość dofinansowania na jednego uczestnika nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.
Kto może się starać o środki z KFS?
O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, czyli podmiot zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę. Nie jest pracodawcą podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło.
Na co możesz przeznaczyć środki?
- 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
- 100% kosztów kształcenia ustawicznego – w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
- doprecyzowanie potrzeb szkoleniowych, które można będzie zaspokoić dzięki środkom KFS,
- kursy i studia podyplomowe oraz egzaminy w których wezmą udział Twoi pracownicy z inicjatywy pracodawcy lub za Twoją zgodą,
- badania lekarskie i psychologiczne, jeśli okażą się niezbędne,
- ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z udziałem w kształceniu ustawicznym.
Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio w tym miejscu: Szczegółowe informacje o KFS.