Bootcamp programista Android
Tworzenie aplikacji mobilnych.
Zostań programistą Androida.
-
Tematyka:Java/Kotlin, Android Studio, tworzenie GUI, przechowywanie danych, łączenie się z internetem, korzystanie z możliwości telefonu (sensory, aparat, SMSy...), komunikacja z innymi aplikacjami (np. do skanowania kodów QR)
-
Czas trwania:64 godzin zegarowych zajęć na żywo
+ 32 godziny pracy w domu z naszymi
materiałami = w sumie 96 godzin -
Tryby zajęć:
- dziennie (dwa 3-dniowe bloki, co ok. 2 tyg.)
-
Grupa:Zajęcia stacjonarne - na sali max 12 osób.
Dla kursów zdalnych - do 17 osób łącznie.
-
Rekrutacja:wymagana znajomość jednego z języków programowania (np. Java, C#, Python)
-
Miejsce:Warszawa lub Zdalnie (online na żywo z trenerem i grupą)
-
Sprzęt:nie musisz mieć własnego, zapewniamy sprzęt do nauki
-
Elastyczność:a) do 15 dni przed startem można zrezygnować
b) podczas zajęć można:
- przejść z trybu stacjonarnego na zdalny
- ze zdalnego na stacjonarny
- w razie potrzeby otrzymać nagrania z zajęć
- zawiesić uczestnictwo i dokończyć później
(w miarę dostępności miejsc)
-
Cena:4 990 PLN*
Ten bootcamp ma „duże tempo” - nie ukrywamy tego.
Po naszym kursie masz wyjść z umiejętnością pisania aplikacji na Androida - więc przygotuj się, że będzie bardzo intensywnie. Bootcamp ma szeroki zakres materiału - od zagadnień podstawowych do bardziej zaawansowanych. Program zajęć jest zaprojektowany tak, aby obejmował to, co jest niezbędne do tworzenia aplikacji na Androida, zgodnie z obowiązującymi w branży najlepszymi praktykami.
Kurs prowadzimy w formie warsztatów - od początku będziesz samodzielnie tworzyć kod. Wykłady i slajdy są ograniczone do minimum – królują zajęcia praktyczne. Cały czas będzie przy Tobie trener, który jest bardzo doświadczonym praktykiem, zawodowo zajmującym się programowaniem na Androida. W trakcie kursu stworzysz kilka aplikacji na telefon, a pod koniec, będziesz w stanie zbudować własną, pełną aplikację na Androida.
Dla kogo jest ten kurs?
Program tego kursu został przygotowany tak, żeby w trakcie tych kilkudziesięciu godzin - osoby znające podstawy programowania, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem na smartfony - nauczyły się tworzyć aplikacje na Androida.
Kurs cieszy się popularnością również wśród osób bez formalnego wykształcenia technicznego. Wystarczy, że potrafisz
sprawnie posługiwać się komputerem i smartfonem oraz poznałeś podstawy jednego z obiektowych języków
programowania (np. Python, C#, Java).
Na kursie poznasz platformę Android, podstawy języków programowania Java i Kotlin, typowo używane biblioteki i narzędzia oraz dobre praktyki, zarówno te specyficzne dla Androida jak i wszystkich aplikacji.
Nie miałeś jeszcze styczności z programowaniem?
Metoda nauki - co to jest bootcamp programistyczny?
Androida uczymy metodą bootcampu. Słowo “bootcamp” zostało zaczerpnięte z armii amerykańskiej i oznacza ekstremalnie intensywny trening, który z rekrutów robi prawdziwych wojskowych - zdolnych od razu do walki. Bootcamp programistyczny jest bardzo intensywnym, nastawionym na praktykę programem kształcenia - gdzie szlifujemy umiejętności potrzebne na rynku pracy - tak abyś mógł samodzielnie tworzyć dobre i użyteczne aplikacje Android. Aby zakończyć kurs trzeba być mocno zmotywowanym i przyłożyć się do nauki (również w domu).
Dlaczego trzeba uczyć się również w domu?
Decydując się na Bootcamp mobile masz gwarancję najwyższego poziomu kształcenia. Otrzymasz pakiet autorskich materiałów do nauki w domu. To wysokiej jakości materiał szkoleniowy opracowany przez naszych ekspertów, a nie zbiór tutoriali i ebooków, które krążą w Internecie.
Musisz wiedzieć, że tutoriale i książki - to sama teoria - a robiąc prawdziwy projekt mobilny spotkasz się z przeszkodami, których nie uda Cię się samodzielnie pokonać - bo w książkach rozwiązań nie ma. Zawodu programisty możesz nauczyć się tylko poprzez praktykę - od kogoś kto wykonał podobnych projektów tysiące - od doświadczonego, zawodowego programisty.
Pomiędzy blokami zajęć jest przerwa, którą powinieneś wykorzystać na utrwalenie wiedzy i ćwiczenia przygotowane przez trenera. Tylko duża ilość ćwiczeń sprawi, że bardzo szybko opanujesz Androida. Jeśli masz problem z zadaniem - zawsze możesz skontaktować się ze swoim trenerem.
Aplikacje, które powstają na kursie
W jaki sposób nauczyć się tworzyć aplikacje na Androida?
Odpowiedź jest bardzo prosta - trzeba samodzielne napisać parę aplikacji. Praktyka, praktyka
i jeszcze raz praktyka!
Dlatego ten kurs jest całkowicie skupiony na ćwiczeniach! Każdy dzień kursu wypełnia budowanie ciekawych projektów. Od samego początku tworzysz własne aplikacje na Androida „od zera”. Każda z aplikacji jaką stworzysz kładzie nacisk na naukę innego obszaru: API, biblioteki lub techniki. Pod czujnym okiem trenera rozbudowujesz swoją aplikację – krok po kroku – masz wpływ na kolejno podejmowane decyzje i dzięki temu szybciej się uczysz!
Przykładowe typy aplikacji, które mogą pojawić się na zajęciach:
Program kursu – dyktowany przez wymagania rynku pracy
Ekosystem Androida rozwija się bardzo szybko - książki i tutoriale za nim nie nadążają. Tylko zawodowy developer Androida może Cię nauczyć tego - co aktualnie jest wymagane na rynku pracy. Ten kurs to intensywne warsztaty z profesjonalnym trenerem - programistą Androida, który wytłumaczy Ci najważniejsze schematy i pomoże ominąć niepotrzebne błędy - to jest najlepsza droga, żeby uczyć się dużo szybciej i efektywniej. Jesteśmy pasjonatami technologii Android, na co dzień zajmujemy się wytwarzaniem aplikacji na Androida - mamy wieloletnie doświadczenie i ogromną praktyczną wiedzę. Dlatego program tego kursu jest tak dobrze dopasowany do obecnych potrzeb rynku pracy.
Historie naszych absolwentów
Ten kurs był strzałem w dziesiątkę. Przyszedłem kompletnie zielony, a teraz umiem napisać aplikację na Androida - samodzielnie. Bardzo fajnie, że między zajęciami jest przerwa na naukę w domu i opanowanie materiału. Trener prowadził warsztaty bardzo ciekawie i od samego początku pisaliśmy kod aplikacji.
Olbrzymim plusem tego kursu jest praca na konkretnych aplikacjach. Nie było wykładu - tylko od razu przeszliśmy do konkretów i uczyliśmy się na praktycznych przykładach. Trener ma ogromną wiedzę na temat platformy Android - zawodowo kieruje zespołem mobilnym - dzięki czemu potrafi świetnie przekazywać wiedzę, ale także pokazał nam wiele typowych błędów popełnianych przez młodszych programistów.
Dlaczego warto zostać programistą Android?
Rewolucja. Tak należy nazwać to, co odbywa się na naszych oczach jeżeli chodzi o Internet, dostęp do informacji oraz konsumpcję. Dziecinnie prosty dostęp do sieci oraz “wysyp” tanich mobilnych urządzeń sprawiły, że korzystamy z Internetu praktycznie bez przerwy i to dosłownie w każdym miejscu - używając małych lub bardzo dużych ekranów. Żyjemy w czasach, w którym królują tablety i smartfony. Każdy z nas używa innego urządzenia - jednak większość z ich to Android.
- Jak wykorzystać potencjał urządzeń mobilnych w biznesie?
- Jakie innowacyjne usługi i produkty wymyślić dla internautów?
- Co trzeba zrobić żeby być bliżej konsumenta, ale nie zakłócać przy tym jego prywatności?
Tysiące managerów i właścicieli firm szuka odpowiedzi na te pytania - ale jak już znajdą, będą potrzebować programistów, którzy te aplikacje im napiszą! Nie zwlekaj więc - bądź jednym z nich!
Trochę liczb
Android to obecnie najpopularniejszy na świecie* system operacyjny na urządzenia przenośne. *zgodnie z raportem Mobility Index firmy Good Technology
Trenerzy - wiedza połączona z praktyką
Trener, który będzie prowadził ten kurs to wykładowca i informatyk w jednej osobie. Nasi trenerzy wywodzą się z najlepszych polskich uczelni i od wielu lat wykonują projekty IT dla firm zewnętrznych, organizacji i instytucji publicznych. Na codzień pracują w zawodzie - co daje im możliwość prowadzenia ultra ciekawych zajęć, przepełnionych przykładami z realnych projektów.
którzy umieją dobrze i skutecznie komunikować się z ludźmi, dzięki temu potrafimy szkolić i przekazywać wiedzę w bardzo przystępny sposób!
którzy informatykę znają nie tylko w teorii. Cały czas jesteśmy aktywni zawodowo. To siła naszego zespołu!
Program szkolenia
- Wprowadzenie – spojrzenie na Androida z szerszej perspektywy
- wstęp do tworzenia aplikacji mobilnych
- krótkie omówienie wersji Androida
- wybór i omówienie IDE wykorzystywanego podczas tworzenia aplikacji mobilnych
- podział i różnice w Android API
- wersja Androida i API Androida
- GRUB w Androidzie
- zbiory bibliotek
- sposoby implementacji bibliotek
- podstawy Javy stosowanej w Androidzie
- obiektowość w Java
- budowa złożonych i współpracujących klas
- operacje na danych
- działania synchroniczne i asynchroniczne
- Budowa aplikacji
- XML jako narzędzie używane do wizualizacji w aplikacjach
- dostępne kontrolki
- podstawy UI oraz UX w tworzeniu interfejsów
- dobre praktyki przy projektowaniu wyglądu aplikacji
- responsywność aplikacji
- operacje na grafikach
- tworzenie ikon
- budowa podstawowych zasobów i słowników
- współdziałanie widoku z funkcjonalnościami
- implementacja zasobów filmowych i dźwiękowych w aplikacji
- sposoby przechodzenia między ekranami
- tworzenie własnych styli
- implementacja nietypowych rozwiązań
- wielowątkowość w aplikacjach
- Integracja aplikacji z danymi
- wprowadzenie do baz danych w tym SQLite
- komunikacja z zewnętrznymi bazami danych
- synchroniczność oraz asynchroniczność przy przetwarzaniu danych
- zasada działania i komunikacja z bazami czasu rzeczywistego
- wykorzystanie statycznych baz danych
- przesyłanie danych w postaci plików
- bezpieczeństwo w komunikacji
- zasady uwierzytelniania
- sposoby szyfrowania danych
- przetwarzanie danych w locie
- zapis i odczyt danych z pamięci wbudowanej i rozszerzonej telefonu
- Programowanie w Kotlin
- wstęp do Kotlina
- podstawy programowania w Kotlinie
- współpraca Kotlin – Java
- obiektowość w Kotlin
- rozwiązania jednostkowe
- numeratory
- wyrażenia lambda
- interfejsy
- modyfikatory dostępu
- debugowanie aplikacji
- komunikacja z bazami danych
- używanie czujników wbudowanych w telefon
- Jetpack Compose – rozszerzone podstawy
- wstęp
- poznanie alternatywy dla klasycznych komponentów
- rozwiązania rozwijane i przestarzałe w Jetpack Compose
- proste operacje na danych pobieranych z komponentów,
- tworzenie własnych styli
- używane narzędzia
- testowanie implementacji
- Bezpieczeństwo i stabilność aplikacji
- wstęp do zasad bezpieczeństwa
- rozwiązania stosowane do zabezpieczania aplikacji
- debugowanie prostych i złożonych rozwiązań
- tworzenie testów
- testy jednostkowe i dymne
- analiza wycieków pamięci
- analiza obciążenia urządzenia przez aplikację
- publikacja aplikacji